Gastronomi Dünyasının Gönüllerdeki Kahramanı: Türk Mutfağı

Tarih boyunca farklı coğrafyalardan geçip farklı kültürlere temas eden Türk Mutfağı, pek çok medeniyetten beslendi. Orta Asya’daki göçebe dönemden günümüze, farklı kültürlerle yoğrulup çeşitlenerek, kendine has bir değer haline geldi. Türk Mutfağı ve ona renk katan her bir tarif, günümüzde zenginleşmeye ve gönüllerde taht kurmaya devam ediyor.

Bu çeşitliliği ve eşsiz lezzetleri gelecek nesiller de görebilsin diye, Metro olarak Türk Mutfağı ve değerlerine sahip çıkıyor, sürdürülebilir bir geleceği ve mutfağımıza hünerlerini katan şeflerimizi destekliyoruz. Gastronomi yolculuğumuzda, yerel ürünlerin korunması, geliştirilmesi ve bilinirliğinin artması için çalışıyoruz. Küçük bir köyde yetişip, adından Avrupa'da söz ettirmeyi başaran Taşköprü Sarımsağımıza, en güzel bahçelerde yetişen Finike Portakalımıza, yıllardır herkesin gözdesi olan Ezine peynirimize, Kırkağaç kavunumuza ve daha nicelerine raflarımızda yer vermekle kalmıyor, Yerel ve Coğrafi İşaretli Ürünleri projelerle destekliyoruz.

 


Üreticileri ve kooperatifleri destekliyor, Türkiye'nin dört bir köşesinde yetişen yerel ve Coğrafi İşaretli ürünleri sizlerle buluşturuyoruz.Balıkçılığı ve hayvancılığı destekliyor, ağdan tabağa, çiftlikten rafa yolculuklarını takip ediyoruz.

Türk şeflerini destekliyor, dünyada hak ettikleri yere gelmeleri için şeflerimizin gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.