Gastronometro

Gastronomi dünyasının gelişimine katkıda bulunuyoruz! 

www.gastronometro.com.tr

GastronoMetro Nedir?

GastronoMetro Güneşli'de 1700 m2’lik alan üzerine kurulu, gastronomi dünyasının ve sektör profesyonellerinin buluşma platformu olarak tasarlanmıştır. Horeca profesyonellerini, tedarikçilerimizi ve müşterilerimizi bir araya getirecek bu platform, gastronomi dünyasının giriş kapılarından birisi olmayı hedefliyor. 
“25.yılımızı kutlarken, Türkiye’nin öncü gastronomi platformu olmasını hedeflediğimiz ve benimsediğimiz tüm değerlerin bir yansıması olan GastronoMetro’yu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Gastronomi profesyonellerinin tutkularını ve hayallerini paylaşmayı, onlara ilham vermeyi planladığımız bu platform ile, yerel değerlerimizi ulusal ve uluslararası HORECA dünyası ile buluşturmayı da hedefliyoruz. 
Türkiye’de gastronominin ritmini belirleyeceğine inandığımız GastronoMetro ile tutkuyla hayallerinin peşinden koşanlar için sektöre yeni bir boyut kazandıracağımıza inanıyoruz.”

Kubilay Özerkan
Metro Toptancı Market Türkiye
Genel Müdür

Neden GastronoMetro?

Türkiye ve dünyadaki ağırlama sektörü, geçtiğimiz yıllar içinde muazzam bir gelişme gösterdi. Bu, özellikle Metro Türkiye’nin ana hedef grubu olan otel, restoran ve catering sektörü için geçerli. Sadece işletme sayısı artmakla kalmadı, aynı zamanda konseptler ve mutfaklar da çarpıcı şekilde zenginleşti. Metro’nun Horeca müşterileri, tıpkı kendi konukları gibi günden güne daha bilinçli ve seçici oluyorlar. 

Metro,müşterilerinin hayatında gerçekleşmekte olan bu dönüşümlerin farkına vardı ve GastronoMetro tam da değişim gösteren bu sektörün zorluklarına çözüm üretmek üzere hayata geçirildi.

GastronoMetro’nun müfredatı Metro çalışanlarına,müşterilerimize, tedarikçi ve iş ortaklarımıza ve yazar, araştırmacı, aktivist gibi gastronomi dünyasında var olan herkese eğitim çözümleri sunmak için tasarlandı. Müfredat, 3 ana eğitim başlığı altında işlenecek:

urun-egitimleri

Ürün Eğitimleri

Ürün eğitimleri, Metro’nun toptancı kimliğinden yola çıkılarak ve ürün kategorilerinin teknik bilgi aktarımını arttırmak hedefiyle geliştirildi.

Gastronomi Eğitimleri

Gastronomi eğitimleri, günümüz sektöründe büyük önem taşıyan farklı konuları ele alıyor: Sürdürülebilirlikten sektöre ticari taraftan bakmaya, yükselen trendlerden yiyecek içecek sektörünün kültürel açılarını ele almaya, birçok konu bu başlık altında işleniyor.
mutfak-sanatlari

Mutfak Sanatları

Mutfak sanatları modülleri sayesinde, müşterilerimizin ve GastronoMetro’nun şefleri karşılıklı ilham alma fırsatı elde ediyor. Bu eğitim alanındaki modüller, Türk mutfağındaki yöntemleri farklı mutfaklarda kullanılan tekniklerle kıyaslıyor ve böylece katılımcılar zamanla kendi bilgi dağarcıklarını geliştirme fırsatı yakalıyorlar.