Şefin Mutfağı

Şefin Mutfağı'nda Buluşalım!


Şefin Mutfağı’nda her hafta sunduğumuz hem lezzetti hem de yenilikçi menülerimizle lezzet tutkunlarını mutlu etmeye; Horeca profesyonellerine ise ilham vermeye devam ediyoruz…

Şefin Mutfağı’nı çoğunuz bilirsiniz. Bu özel etkinliğimiz kapsamında her hafta bir başka Metro mağazamız şeflerimizin sunduğu menülerle gerçek bir “lezzet üssü”ne dönüşüyor. Horeca profesyonellerine ilham veren yenilikçi yorumlarıyla da dikkat çeken etkinlik, lezzet tutkunlarını mağazalarımızda bir araya getiriyor.

Her defasında farklı bir konseptle hazırlanan menüler için çalışmalar günün erken saatlerinde başlıyor. Malzemeler, “iyi malzeme olmadan, iyi hizmet olmaz” anlayışımızın bir ifadesi olarak mağazamızdan özenle seçiliyor.

Tariflerinde “kaliteden” ödün vermeyen şeflerimizin mutfağında coğrafi işaretli ürünlerin ayrı bir yeri var. Taşköprü sarımsağından Finike portakalına; bu toprakların zenginliğini yansıtan tüm coğrafi işaretli ürünlerimiz, şeflerimizin menülerine apayrı bir lezzet katıyor.

Öğlen saatleriyle birlikte yemeklerin kokusu mağazamıza yayılırken ziyaretçi trafiğimiz de hızla artmaya başlıyor. Şeflerimiz, gün boyunca misafirlerini sanki kendi mutfaklarında ağırlıyormuşçasına özenle ikramda bulunuyor. Ziyaretçilerimiz bir yandan şeflerimizin özgün yorumuyla yeni lezzetler keşfederken, diğer yandan gastronomi dünyasındaki profesyonel çözümleri ve son trendleri birebir izleme fırsatı buluyor.

Metro dünyasının en keyifli etkinliklerinden biri olan Şefin Mutfağı, ziyaretçilerimiz için çoktan bir gastronomi ritüeline dönüştü bile. Menüde yer alan tariflerin lezzetine varmak için sizi Şefin Mutfağı’na davet ediyoruz. Adresi biliyorsunuz; Metro mağazalarımızda buluşalım.