Metro Kart

Başvur

Şefler ve Metro

Türk mutfak kültürünün ve şeflerimizin son yıllarda gastronomi sektöründe yarattığı heyecan dalgasını büyük bir ilgiyle takip ediyor; şeflerimize ulusal ve uluslararası platformlarda tam destek vererek Türk gastronomisinin gelişimine yatırım yapmayı en önemli görevlerimizden biri sayıyoruz.

Son yıllarda dünyayla paralel olarak Türkiye’de de büyük bir gelişme kaydeden gastronomi sektörü, bugün ülkemizde hiç olmadığı kadar etkin. Restoranlardan otellere, üreticilerden aşçılık okullarına kadar pek çok alanı yeniden dönüştüren gastronominin yükselişinde, Türk şeflerin de önemli bir payı var. Gastronomi trendleri doğrultusunda kendilerini sürekli geliştiren şeflerimiz hem lezzet hem de sunum açısından sağladıkları katkılarla Türk mutfak kültürünün taşıdığı potansiyeli dünya ölçeğinde görünür kılmayı başardılar.
Metro olarak Türk gastronomisinin ve şeflerimizin kaydettiği bu heyecan verici gelişmeyi büyük bir ilgiyle takip ediyoruz. Mutfağın profesyonellerine ihtiyaç duydukları tüm ürün ve hizmetlerle ilham vermenin yanı sıra şeflerimizin Türk mutfak kültürünü bu platformlarda temsil etmesine katkı sağlıyoruz. Çünkü Türk gastronomisinin ve şeflerinin gelişimine yatırım yapmayı önceliklerimiz arasında kabul ediyoruz.

Ulusal ve uluslararası platformlarda tam destek!

Şeflerimizi ulusal ve uluslararası platformda desteklemek öncelikli görevlerimiz arasında. Dünyanın en prestijli gastronomi yarışması Bocuse d’Or’uu Türkiye ayağının, 2013 yılından bu yana Metro Ana Sponsorluğu ve Ürün Tedarik Sponsorluğunda gerçekleşiyor olması, bunun en güzel ifadesi. Mayıs 2014’te Avrupa Bocuse d’Or Finali’ne ilk kez katılma şansı elde eden Türkiye, yarışmada Metro’nun sponsorluğunda temsil edilmiş oldu. 2015 yılında da Bocuse d’Or Türkiye Milli Elemeleri’nin ana sponsorluğunu üstlenmeye devam ettik.

Bu doğrultuda Türk mutfak kültürüne verdiğimiz değerin bir ifadesi olarak Gastronometro’yu 2015 yılında hayata geçirdik. Gastronomi profesyonellerinin hayallerini paylaşmayı planladığımız bu platform ile yerel değerlerimizi ulusal ve uluslararası Horeca dünyasıyla buluşturmayı hedefliyoruz.