Metro Kart

Başvur

2017 Sürdürülebilirlik Raporumuz Yayında

Üçüncü kez yayınladığımız Metro Toptancı Market Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu ile sürdürülebilirlik performansımızı değerlendiriyor ve iş modelimizi tüm paydaşlarımızla paylaşıyoruz.

Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative) tarafından yayımlanan GRI Standartları’nın “temel” seçeneğine uygun şekilde hazırladığımız raporda, Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkma amacımız doğrultusunda 1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasındaki performansımızı sorumlu satın alma, sorumlu işveren, sorumlu kurumsal vatandaşlık ve sorumlu operasyon ilkelerini kapsayan sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda değerlendirdik. 

Raporumuzda coğrafi işaretli ürünler projesi, hayvan refahı ve balık neslinin devamına yönelik çalışmalar ile gıda israfını engelleyen çalışmalara yer veriyoruz. 

Paydaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler, raporlama süreçlerimizi iyileştirmek adına başlıca referansımızı oluşturuyor. Paydaşlarımız tüm soru, öneri ve eleştirilerinizi surdurulebilirlik@metro-tr.com adresinden bize iletebilmektedir.

 

YÖNETİM KURULU MESAJI 

Değerli paydaşlarımız, 

Metro’da insanı odağımızda tutarak çevreye saygılı iş yapıyor, bizi biz yapan yerel değerleri koruyarak anlamlı bir iz bırakmak için çalışıyoruz.

Türkiye’de 20 şehirde 36 mağazamız ve 4.500’den fazla çalışanımızla 1 milyonu aşkın müşteriye hizmet veriyoruz. Sektördeki etki alanımızın büyüklüğü ve dönüştürücü gücümüzün farkındalığıyla hareket ediyoruz. Bu ülkeden aldığımızı bu ülkeye yatırma anlayışıyla değer yaratmak için çalışıyor, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için sürdürülebilirliği iş modelimizin temeli olarak görüyoruz.

Devamı için tıklayın

 

ko