Metro Kart

Başvur

2016 Sürdürülebilirlik Raporumuz Yayında


İkinci kez yayınladığımız Metro Toptancı Market Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu ile kurumsal değerlerimizi, iş modelimizi ve sürdürülebilirlik performansımızı tüm paydaşlarımızla paylaşmayı amaçladık. 01.01.2016 – 31.12.2016 tarihleri arasındaki performansımızı paylaştığımız raporumuzun temasını aynı zamanda iş yapma anlayışımız olan “mükemmeli ararken vazgeçmediğimiz sürdürülebilirlik konuları” olarak belirledik. Küresel sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda hazırladığımız bu raporla, müşterilerimizin bir numaralı iş ortağı olma hedefiyle çalışırken sistemizde yer alanpaydaşlarımız için yarattığımız değeri paylaşmayı hedefledik.
 

Raporumuzda Global Reporting Initiative (GRI)’nin 2015 yılında hazırladığı GRI Standards kılavuzunun Temel (Core) uygunluk seçeneğini kullandık.
Raporumuzla METRO GROUP’UN imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) ilkelerine ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne de yanıt verdik.

Paydaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler, raporlama süreçlerimizi iyileştirmek adına başlıca referansımızı oluşturuyor. Paydaşlarımız tüm soru, öneri ve eleştirilerinizi surdurulebilirlik@metro-tr.com adresinden bize iletebilmektedir.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NIN MESAJI 

Saygıdeğer Paydaşlarımız,

Metro Toptancı Market olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığımız 1990 yılından itibaren anlamlı bir ‘iz’ bırakma hedefiyle çalışıyoruz.

Hedefimiz, Türkiye’de HORECA’nın bir numaralı çözüm ortağı olmak. 19 ilde 35 mağazamızdan müşterilerimize ulaşırken, yerelliğe verdiğimiz değer ve bu ülkeden kazandığımızı yine bu ülkeye yatırma içgüdüsüyle ticareti güçlendirmek, ülkemizin eşi bulunmaz değerlerini hak ettiği yere ulaştırmak için çalışıyoruz.

Bugün, yaklaşık 4.500’den fazla kişiye istihdam sağlıyor, 1 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor, 3.000’in üzerinde tedarikçiyle işbirliğimizi büyük verimle devam ettiriyoruz. 

Kazandığımız ticari başarının arkasında etik, şeffaf, yerel ve uluslararası kanunlara titizlikle uyan kurumsal sistemlerimiz ve bu sistemler çerçevesinde hareket eden yetenekli insan kaynağımız bulunuyor.


Devamı için tıklayın

ko