Metro Kart

Başvur

Sağlığınız ve Güveniniz Bizim İçin Önemli

Metro Türkiye olarak müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimizdir.Yeni tip Korona virüsü ile ilgili haberlerin tüm dünyada kamuoyuna yansıdığı günden bugüne konuyu yakından takip etmekteyiz.
Türkiye’de 4.500 çalışanımız ile 21 ilde 37 mağazamızda müşterilerimize hizmet sağlamaktayız ve söz konusu temel gıda ve ihtiyaç ürünleri olduğundan, her koşulda büyük bir özveriyle hareket etmekteyiz.
Konu ile ilgili otoritelerin belirlediği tüm tedbirleri alıyor, aldığımız önlemleri sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Mağazalarımızda uygulanmak üzere aldığımız yeni önlemler ve düzenlemelerin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

 


Mağazalarımızdaki Hijyen Önlemlerini Artırdık

Müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde alışveriş yapabilmesi için mağazaların girişinde ve çıkışında kolaylıkla ulaşabilecekleri noktalara el dezenfektanları (hijyen amaçlı su gerektirmeyen el losyonları) yerleştirilmiştir. Ayrıca müşterilerimiz tarafından ortak kullanılan alanlarda ve özellikle alışveriş arabalarında, kasalarda hijyen uygulamalarımızın sıklığı ve kontrolü artırılmıştır.

Bu kapsamda mağazalarımızda, ürünlerimizin sergilendiği tüm alanlar, alışveriş arabaları, kasalar, kasa bantları, pos makineleri, lavabolar ve gıda işleme alanları düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.

  


Çalışanlarımız için Yeni Maskeler ve Koruyucu Seperatörler 

Türkiye’de ilk vaka henüz görülmeden önce başlattığımız önleyici çalışmalara ve uyguladığımız tedbirlere yenilerini ekleyerek; bütün mağazalarımızda sosyal mesafeye uygun, müşterilerimizle çalışanlarımız arasındaki teması azaltacak önlemler almaya devam ediyoruz. Tüm mağazalarımızdaki kasalara ve müşteri ilişkileri bankolarına koruyucu cam seperatörler yerleştirirken, özel kasalarda çalışan kasiyerler için de siperlikli maske uygulamasını başlattık. Ayrıca tüm mağaza çalışanlarına düzenli olarak gerekli hijyen eğitimleri verilmektedir.

 

Mağaza İçerisindeki Müşteri Sayısı ve Sosyal Mesafe Uygulamaları

Mağazalarımız, toptancı market olmamızın sağladığı avantajla 10 bin m2’ye kadar geniş alanlara sahiptir. Böylelikle mağazalarımızda sosyal mesafe için oldukça uygun koşullarda aynı anda 500 ile 1.000 kişi arasında kişi ağırlamaktayız. “Mesafeli Olalım, Birbirimizi Koruyalım!” çağrımız ile mağaza girişlerinde sosyal mesafenin önemini anlatan broşürler veriyor, mağaza içerisinde 3 dakikada 1 kez uyarı anonsları gerçekleştiriyoruz.

  

Mesafeli Olalım, Birbirimizi Koruyalım!

Sosyal mesafe gibi bazı kolay değişiklikler uygulayarak kendimizi ve sevdiklerimizi koruyabileceğimizi unutmayalım. 

• Mağazalarımızda alışverişiniz esnasında, reyon ve kasa alanlarında diğer bireyler ile aranızda bırakacağınız 1,5 metrelik mesafe,
sizi ve yakınlarınızı koruyacaktır.

• Mağazalarımızdaki ziyaretçilerin belli bir sayıda olması herkesin sağlığı için önem taşıyor. Bu nedenle, alışverişinizi yakınlarınız ile birlikte değil, bireysel olarak yapmanızı öneriyoruz.

• Çocuklarınızın ve risk grubunda olan aile bireylerinizin sağlığı bizim için de çok önemli. Mağazalarımızı ziyaret ederken onların kalabalık ortamdan uzak, mümkünse dış ortamda veya arabanızda beklemeleri için hassasiyetiniz gerekmektedir.

• Metro kartınız yanınızda değilse, mobil uygulamamızı indirerek dijital kartınıza ulaşabilirsiniz ve temassız kullanabilirsiniz.

  

Meyve ve Sebzelerimiz, Paketli, Tarladan Rafa Hijyenik, Taze ve Güvenli

• Meyve ve sebze reyonundaki ürünlerimizin, hijyenini sağlayabilmek ve tazeliğini koruyabilmek için, detaylı analizler sonrası, paketli olarak müşterilerimize sunuyoruz.

• Mağazalarımızda alışverişiniz esnasında, reyon ve kasa alanlarında diğer bireyler ile aranızda bırakacağınız 1,5 metrelik mesafe,

• Tarladan rafa kadar olan süreçleri dikkatle takip ediyoruz.

• Tüm tedarikçilerimizin tesislerini ve ürünlerini periyodik olarak gıda güvenliği, hijyenik koşullar ve
pestisit kullanımı denetimlerine tabi tutuyoruz.

• Bu ürünlerimiz 400’e yakın parametrede test edildikten sonra paketleniyor, yani sadece uygun olan ürünleri rafa getiriyoruz.

• Tesislerdeki çalışanların kişisel iş ekipmanlarından tesisin hijyen koşullarına; yetiştiricinin kullandığı suyun
kontrolüne kadar hayati öneme sahip birçok koşul uzman denetmenlerimiz tarafından yapılıyor.

• Tüm ürünler soğuk zincirle mağazalarımıza sevk ediliyor.

• Tüm mağazalarımızda gerekli kalite kontrolleri için meyve ve sebze kategorimizde birer uzmanımız mevcut.

• Yerli tohumu, yerli üretimi ve coğrafi işaretli ürünleri destekleyerek, bu konuda üreticilerde de bilinç ve farkındalık yaratıyoruz.

• Ayrıca Türkiye’de kendi markasıyla meyve-sebze satan ilk, ve yine Türkiye’de Uluslararası Gıda Standardı
sertifikasına sahip olan tek kurumuz.

Özetle, tarladan rafa gelene kadar pek çok aşamada, gerekli gıda güvenliği ve hijyenik kontrolleri sağlanmış ambalajlı
meyve ve sebze ürünlerimizi soğuk zincirle mağazalarımıza ulaştırıyor ve sizlere sunuyoruz.