Metro Kart

Başvur

KAMPANYA KOŞULLARI


Kampanya Detayları;

 • 11 Ekim - 7 Kasım 2018 tarihleri arasında Bonus üyesi Metro Toptancı Marketler’de Bonus Posundan tek seferde gerçekleştirilecek  300 TL ve üzeri alışverişe 30 TL Bonus verilecektir.
 • Kampanyaya katılmak için ilk harcamadan önce  BonusFlaş uygulamasından “Hemen Katıl” butonu tıklanmalı veya “METRO” yazarak 3340’a SMS gönderilmelidir.
 • Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri kampanyadan bir kere yararlanıp tüm kampanya şartlarını yerine getirmesi halinde maksimum 30 TL Bonus kazanabilir.
 • SMS veya BonusFlaş kanalı ile kampanyaya katılması durumunda en fazla bir kanaldan en fazla 30 TL Bonus kazanabilir.
 • Sms veya BonusFlaş uygulaması ile kampanyaya katılmadan yapılan harcamalar kampanya haricinde olup, geçmişe yönelik yararlandırma yapılmayacaktır.
 • Kampanyaya peşin ve taksitli işlemler dahil değildir. Kampanyaya ödül puan kullanımları, tütün/içki ürünü alışverişleri ve kontör alışverişleri dahil değildir. İade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır.
 • BonusFlaş üzerinden kampanyaya katılan Bonus sahiplerinin kendi kart bilgileri ile uygulamaya giriş yapmaları, SMS ile kampanyaya katılan kart sahiplerinin Garanti Bankası sisteminde bulunan ve harcama yapılan kartın bağlı olduğu cep telefonu numarasından SMS göndermesi gerekmektedir. Kampanya katılım kısa mesajının sistemimize ulaşmasından sonraki işlemler dikkate alınır.
 • Kampanya dahilinde kazanılan Bonus’lar 14 - 24 Kasım 2018 tarihleri arasında kullanılabilir, kullanılmayan bonus geri alınır.
 • Kampanyaya katılım onay bildirimi ve mesajı geldikten sonra gerçekleştirilen harcamalar kampanyaya dahil olacaktır. Harcama işleminden sonra yapılan kampanya katılımları kampanyaya dahil edilmeyecek ve geçmişe yönelik yararlandırma olmayacaktır.
 • Kampanyaya Garanti Bonus, Flexi, Bonus Flexi, Bonus Business, Easy, Bonus Business American Express ve Bonus Genç ve katılım detayları aşağıda paylaşılmış olan Bonus platform bankaları dahildir. 
 • Kampanyaya diğer ticari kart kullanımları, Miles & Smiles kredi kartı, American Express Card, Money Bonus, Kontör ve sanal kartlar dahil değildir.
 • Tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı telefon numarasından başvuru yapılması gerekmektedir.
 • BonusFlaş ile katılım sadece şahıs şirketi sahibi müşterilerin ticari kartları ile sağlanabilmektedir. Tüzel müşteriler sadece SMS ile katılım sağlayabilir.
 • Bonus Genç, Bonus Flexi ve Flexi müşterilerinin kampanyaya katılması için harcama yapmadan önce BonusFlaş uygulamasını akıllı telefonlarına indirmiş olmaları, kart bilgileri ile giriş yapmaları ve uygulama üzerinden ilk alışverişten önce ‘’Hemen Katıl’’ butonunu tıklamaları gerekmektedir ve EVET yazıp bir boşluk bırakıp METRO yazıp bir boşluk bırakarak kartının son 6 hanesi ile birlikte banka sisteminde kayıtlı telefon numarasından 3340’a SMS göndermeleri gerekmektedir. Bu kartlar için katılım ücreti 2,99 TL‘dir.
 • Kampanyaya katılım için; ilk harcamadan önce Garanti Bonus kart sahipleri METRO yazıp 3340’a, TEB Bonus sahipleri  4616’ya,Türkiye Finans Happy Card sahipleri kartlarının son altı hanesi ile birlikte 2442’ye, ABank Bonus sahipleri 4055’e, Şeker Bonus sahipleri 7353’e, Deniz Bonus sahipleri 3280’e, ICBC Turkey Bonus sahipleri 05327524404’e SMS göndermelidir. Fibabanka Bonus sahipleri için SMS ile katılım gerekmemektedir.
 • Flexi için kampanyaya katılım kısa mesajının sistemimize ulaşmasından sonraki işlemler dikkate alınacaktır.
 • Kampanyaya katılım SMS’leri KDV ve ÖİV dahil Türk Telekom için 60 Kr, Turkcell için 65 Kr, Vodafone için 41,5 Kr’dur. Geri Dönüş SMS leri Garanti Bankası tarafından karşılanır.  Gönderilen SMS‘ler, Garanti Bankası sisteminde bulunan ve harcama yapılan kartın bağlı olduğu cep telefonu numarasından gönderilmelidir.
 • Garanti Bankası ve Metro kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

 

Metro ile Tasarımı Kaşıkla Yarışması Katılım Koşulları

 

1- „Tasarımı Kaşıkla“ yarışması , Metro Grosmarket Bakırköy Alışveriş Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi (“Metro Toptancı Market”) tarafından IKSV İstanbul Tasarım Bienali Kapsamında25 Eylül – 5 Ekim2018 Tarihleri arasında düzenlenbir tasarım yarışmasıdır.

2- Katılımcılar, Metro Mağazalarından teslim aldıkları tahta kaşıkları, kendi istekleri çerçevesinde tasarlayıp, doldurdukları formla birlikte 5 Ekim tarihine kadar Metro Mağazalarına teslim etmeleri durumunda aşağıda şartları belirtilmiş olan yarışmaya katılmış sayılacaklardır. Yarışmaya katılım aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir:

3- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

4- Yarışma sonuçları; tasarlanmış tüm kaşıkların oluşturulan Jüri üyeleri tarafından değerlendirilmesine müteakip, 25 Ekim 2018 tarihinde Metro Türkiye Sosyal Medya hesabından duyurulacaktır.

5- Yarışmada hediye kazanan katılımcı ile ayrıca iletişime geçilecektir. Katılımcının kimlik ve iletişim bilgileri istenecektir. Bu bilgilerin yanlış veya eksik bildirilmesi durumundan Metro Türkiye sorumlu olmayacaktır. Katılımcılar, kazanmaları durumunda isimlerinin Metro Türkiye tarafından açıklanmasını kabul etmişlerdir.

6- Katılımcılar yarışmayı kazansada/kazanmasada; tasarladıkları kaşıklar tüm kullanım haklarıyla Metro Türkiye‘ye devredilmiş olacaktır. Metro Türkiye‘nin tüm sosyal medya mecralarında paylaşmasına ve herkese açık alanlarda sergilemesine, yeni bir esere dönüştürmesine peşinen kabul eder. Katılımcılar, yarışmaya katılmakla paylaşım ve sergileme nedeniyle herhangi bir hak veya alacak talep etmeyeceklerini peşinen kabul beyan ve taahhüt ederler.

7- Katılımcı kazandığı hediyeyi başkasına devredemez, değiştiremez veya nakde dönüştürülmesini talep edemez.

8- Yarışmada haksız avantaj sağlamaya çalışan ve/veya hile yapan kişilerin tespit edilmesi durumunda bu kişilerin paylaşımları yarışmaya dahil edilmez, bu kişiler yarışmaya katılsa dahi hediyeye hak kazanamazlar.

9- Katılım koşullarının herhangi bir maddesi hukuka aykırı veya uygulanamaz olarak addedilirse, söz konusu madde ayrılabilir olarak sayılacak ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

10- Metro Türkiye yarışmayı herhangi bir zamanda sonlandırma ve şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yarışmaya katılan herkes yukarıdaki şartları gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Metro Türkiye, bu şart ve kuralları, gerektiğinde katılımcılarına önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Katılımcılar, güncel şart ve kuralları öğrenmek için duyuruları düzenli olarak kontrol etmeleri gerektiğini kabul ederler.

11- Katılımcılar, Tasarladıkları kaşıklarıda izinsiz ve uygun olmayan hiçbir içeriği kullanmayacaklarını kesin olarak kabul, beyan ve taahhüt ederler. Tasarladıkları kaşıkları; diğer tasarımcıların ve onların eserlerinin fikri mülkiyet haklarını göz önünde bulundurarak kopyalayamaz ve benzetemez.

12- Katılımcılar, ödüllerini teslim alırken, kişisel bilgilerinin doğruluğunu ispatlamak amacıyla nüfus cüzdanını sadece karşılaştırma ve kontrol yapılması amacıyla ibraz etmekle yükümlüdürler.

13- Katılımcılar yarışmaya yalnızca kendileri adına katılabilirler. Başkası adına katılım yapılamaz. Katılımcı, kendisinden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun gizlilik hakkını, kişilik haklarını, ya da yayın haklarını ihlal eden, toplum örf adetine aykırı, genel ahlak kurallarına aykırı, hukuka aykırı, fikri ve sınai mülkiyet hakları, Metro Türkiye ilke ve değerleri çerçevesinde korunan hiçbir bilgi veya görsel materyali işbu yarışma kapsamında kullanamaz. Yasal yükümlülük doğuran durumlarda, kartpostalı yükleyen/gönderen; her türlü bilgiyi/belgeyi paylaşan kişi/kişiler münhasıran sorumlu olacaklardır.

14- Katılımcılar, Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markalar Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Yasası, Türk Ceza Yasası ve diğer ilgili yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran katılımcıyı bağlayacaktır.

15- Kampanyaya katılanlar yukarıdaki belirtilen kampanya katılım koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Kampanya şartları ile ilgili ihtilaflarda İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

16- Bu yarışmaya katılan herkes yukarıda belirtilen tüm koşulları itirazsız kabul etmiş sayılır.

 

YARIŞMA SÜRESİ VE VERİLECEK HEDİYELER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR :

Yarışmanın Geçerli Olacağı Tarih : 25 Eylül – 5 Ekim 2018

Yarışmanın Platformu : Mağazalar

 

1- Metro Türkiye tarafından belirlenecek, işbu yarışmanın kural ve koşullarına uygun olarak tasarımını yapan katılımcıların kaşıkları, yarışma sonunda yapılacak bir jüri değerlendirmesiyle ödüllendirilecektir.

2- Jüri Üyeleri Metro Türkiye tarafından belirlenecek ve içerisinde farklı meslek grubundan üyeler olacaktır.

3- Jüri Üyeleri kendi belirleyeceği kriterlerden değerlendirmelerini yapabilirler.

4- Yarışma sonucu Metro Türkiye Sosyal Medya Hesaplarından duyurulduktan sonra en geç 2 ay içerisinde, 2.000 TL’lik ödül kazanan kişiye teslim edilecektir.

5- 2.000 TL’lik ödül, alışveriş çeki şeklinde teslim edilecek ve sadece Metro Market Mağazalarında geçerli olacaktır.

6- Metro Türkiye bu tutarı karşılığında, yasal olarak KDV karşılığı için kazanan kişiden bu tutar uyarınca KDV faturası isteme hakkına sahiptir.