Metro Kart

Başvur

Sürdürülebilirlik

Türkiye’deki ilk mağazamızı 1990 yılında Güneşli’de açtık. Metro Türkiye olarak, Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci olma ünvanını aldığımız o günden bu yana, tam 31 yıl geçti.

Metro’da insanı odağımızda tutarak çevreye saygılı iş yapıyor, bizi biz yapan yerel değerleri koruyarak anlamlı bir iz bırakmak için çalışıyoruz. Türkiye’de 21 şehirde 37 mağazamız ve 4.500’e yakın çalışanımızla 2 milyon müşteriye hizmet veriyoruz. Sektördeki etki alanımızın büyüklüğü ve dönüştürücü gücümüzün farkındalığıyla hareket ediyoruz.

Çevreye ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle ve yerele yatırım yapma anlayışıyla; sahip olduğumuz değerleri korumak, fırsat eşitliği sağlamak ve perakende sektöründe öncü olmak için çalışıyoruz.

 


2020 yılı Etki Raporu, 2020-2024 dönemi için hazırladığımız sürdürülebilirlik stratejimizi ve şirketimizin COVID-19 salgını süresince çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve toplumun geneli için hayata geçirdiğimiz proje ve uygulamaların bir özetini sunuyor.

Bu rapor GRI Standartları: Temel seçeneğine uyumlu olarak hazırlanmıştır. Rapor aynı zamanda Metro Türkiye’nin METRO AG’nin, imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UNGC) ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına sunduğu katkıyı içeriyor.

Paydaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler, raporlama süreçlerimizi iyileştirmek adına başlıca referansımızı oluşturuyor.

Raporumuz ve sürdürülebilirlik faaliyetlerimiz ile ilgili soru ve görüşlerinizi surdurulebilirlik@metro-tr.com adresine ileterek yolculuğumuza katkı sağlayabilirsiniz.