Metro Kart

Başvur

Sürdürülebilirlik

Türkiye’deki ilk mağazamızı 1990 yılında Güneşli’de açtık. Metro Toptancı Market olarak, Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci olma ünvanını aldığımız o günden bu yana, tam 30 yıl geçti.

Metro’da insanı odağımızda tutarak çevreye saygılı iş yapıyor, bizi biz yapan yerel değerleri koruyarak anlamlı bir iz bırakmak için çalışıyoruz. Türkiye’de 21 şehirde 37 mağazamız ve 4.200’e yakın çalışanımızla 1.8 milyon müşteriye hizmet veriyoruz. Sektördeki etki alanımızın büyüklüğü ve dönüştürücü gücümüzün farkındalığıyla hareket ediyoruz.

Çevreye ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle ve yerele yatırım yapma anlayışıyla; sahip olduğumuz değerleri korumak, fırsat eşitliği sağlamak ve perakende sektöründe öncü olmak için çalışıyoruz.

 

Dördüncü kez yayınladığımız Metro Toptancı Market Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu ile sürdürülebilirlik performansımızı değerlendiriyor ve iş modelimizi tüm paydaşlarımızla paylaşıyoruz.

Bu rapor, METRO AG’nin, imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UNGC) ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na sunduğu katkıyı içeriyor. GRI Standartları: Temel seçeneğine uyumlu olarak hazırlanan raporumuzda, 1 Ocak 2018 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasındaki performansımızı sorumlu iş modeli, sorumlu satın alma, sorumlu işveren, sorumlu kurumsal vatandaşlık ve sorumlu operasyon ilkelerini kapsayan sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda değerlendirdik.

Paydaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler, raporlama süreçlerimizi iyileştirmek adına başlıca referansımızı oluşturuyor.

Raporla ilgili soru ve görüşlerinizi surdurulebilirlik@metro-tr.com adresine iletebilirsiniz.