Metro Kart

Başvur

Sorumlu Kurumsal Vatandaşlık


Sorumlu iş yapış biçimini operasyonlarımız ve satın alma süreçleriyle sınırlı görmüyor toplumsal gelişime katkı sağlamak için çalışıyoruz. Yardımsever, insani, yerele aşık ve güzel insiyatif alan Metro değerlerini benimseyerek sektörel gelişimden, sektörel sorunların çözümüne uzanan kurumsal vatandaşlık ilkesiyle hareket ediyoruz.

SBR_Gastronometre_940x250px

 

2015 yılında, Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’yu kurduk.Gastronometro, şeflerden öğrencilere, tedarikçilerden satın alma sorumlularına, restoran ve otel işletmecilerinden lezzet tutkunlarına, gastronomi yazarlarından araştırmacılara kadar sektörün tüm paydaşları için bir buluşma noktası olma niteliği taşıyor. Hem paydaşlarımız hem de Metro personeline yönelik birçok eğitim düzenleniyor. Türk mutfağını yaşatan, geliştiren ve geleceğe taşıyanları şeflerimiz olarak görüyor onların kendilerini geliştirmeleri, kullanacakları malzemeleri doğru tanımaları ve yetkinliklerini arttırmaları için çalışıyoruz. Mutfak kültürümüzü ulusal ve
uluslararası platformlarda tanıtan ve temsil eden tüm şeflerimize destek oluyoruz. Ar-Ge faaliyetleri kapsamında ürün mutfak performans testleri Gastronometro’da 2015 yılından bu yana Metro’da satılan Metro markalı ve tedarikçi markalı binlerce ürün geliştirildi. 

 

SBR_Metro_HoReCa_Gunleri_940x250px3

 

Türkiye’nin yerel değerlerine sahip çıkmak ve profesyonellerin güçlü iş ortağı olmak hedefiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden biri olan HoReCa Günleri’ni düzenledik. Etkinlikler kapsamında gastronomi profesyonelleri ile sektörde gerçekleştirdiğimiz yeniliklere, yeme-içme alışkanlıklarındaki eğilimlere ve Türk mutfağının yerel değerlerine odaklandık. Şeflerin menülerinde yerel ürünlere daha çok yer vermesini teşvik etme amacımız doğrultusunda, müşteriler ile yerel ürün üreticilerini bir araya getirdik.

SBR_Kucuk_Isletme_940x250px

 

METRO Türkiye olarak Gıda Kurtarma Derneği ve Dude Table iş birliği ile pandemi döneminde zor günler geçiren küçük işletmelere ürün ve çözüm desteği vermek amacıyla #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN hareketini başlattık. Kapanma döneminin ardından yiyecek-içecek sektöründeki küçük işletmeleri desteklemeyi hedefleyen projeye 5 bine yakın işletme başvuru yaptı ve kriterleri sağlayan 1.500 işletme, 5.000 TL değerinde, toplamda 8 milyon TL ürün ve hizmet desteği aldı. Proje, 10 bini aşkın istihdamın korunmasına ve 3 milyar TL’lik yerel ekonominin canlandırılmasına katkı sağladı. 

 

SBR_Kendi_Isim_Gunu_940x250px

 

Kendi İşim Günü'nde özel olarak oluşturduğumuz www.kendiisimgunu.com.tr sistemimize kaydolan yiyecek-içecek, tekstil gibi çeşitli sektörlerden şirket sahipleri misafirlerine özel fırsatlar sunuyor, misafirler gün boyunca geçerli olan bu fırsatlardan yararlanabiliyor.  Bunun yanı sıra çok sayıda iş ortağımız Kendi İşim Günü'ne özel sunum veya hizmet hazırlayarak bunun bir parçası olmaktadır. METRO Türkiye’nin 4.500’e yakın çalışanı, Kendi İşim Günü’nde küçük işletmelerde harcama yaparak yerli ekonomiye destek olmaktadır.

 

SBR_Metro_Kultur_Yayinlari_940x250px

 

Geleneksel tariflerin ve yöresel mutfakların yok olmasını engellemek, Türk mutfağı kültürünü tanıtmak ve geliştirmek üzere oluşturduğumuz Metro Kültür Yayınları farklı araştırmalara odaklanıyor. Metro Kültür Yayınları ile Türk mutfak kültürünü ulusal ve uluslararası alanda tanıtmayı amaçlıyoruz. METRO Kültür yayınları tarafından 2000 yılından bu yana yayınlanan ve Türkiye’nin ilk yemek kültürü dergisi olan METRO Gastro Dergi sektöre öncülük ediyor. Yöre mutfaklarından duyu ve gastronomi arasındaki ilişkiye, yemek teknolojisinden ve halk kültüründe gastronomiye kadar gastronominin her alanına hitap eden içerik serilerine sahip olan dergide aynı zamanda GastronoMETRO şeflerinin özel tariflerine de yer veriliyor.