basın bültenlerimiz

Metro Türkiye'ye ait basın bültenlerini inceleyebilirsiniz.

BASIN BÜLTENLERİ - MART

Gastronometro, 8 Mart’ta Dünyaca Ünlü Türk Kadın Şef Fisun Ercan’ı Ağırlıyor

Metro Türkiye, perakende ve yeme içme sektöründeki kadın istihdamını tüm ekosistemi ile desteklemeye ve kadınların iş dünyasında hak ettikleri yere gelmesi için örnek çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor.
 
Metro Türkiye bu doğrultuda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde dünyaca ünlü Türk şef Fisun Ercan’ı kendi bünyesinde bulunan Türkiye'nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’da, sektörün profesyonelleri ve geleceğin gastronomi uzmanları olan öğrenciler ile buluşturuyor. 
Hemen İnceleyin

“Türkiye Yeme-İçme Araştırması” nın Sonuçları Açıklandı: Her 10 Tüketicinin 8’i Gıda Alışverişini Gezerek ve Görerek Yapmayı Tercih Ediyor

Metro Türkiye’nin, araştırma ve danışmanlık şirketi KONDA iş birliğiyle 31 ilde 2725 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği ‘Yeme İçme Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Türkiye'de yeme içme ve alışveriş davranışlarında yaşanan değişimlere ışık tutan araştırmada, alışveriş tercihlerinin modernleşme ile dönüşümü, sağlıklı beslenme eğilimi, evde ve restorandaki yeme içme alışkanlıkları detaylı bir şekilde mercek altına alınıyor.

Araştırmaya göre tüketicilerin 10 kişiden 8’i gıdayı gezerek, görerek ve seçerek almak istiyor. Her 4 kişiden 1’i alışveriş yaparken ürünün yerli olmasına dikkat ediyor, her 2 kişiden 1’i ise sepetinde yöresel ürün tercih ediyor.
Hemen İnceleyin

BASIN BÜLTENİ - ŞUBAT

Bu Balıklar Hem Omega 3 Zengini Hem de Sürdürülebilir!

Metro Türkiye’nin hem sürdürülebilir balıkçılığı destekleme hem de daha sağlıklı beslenmeyi mümkün kılmak için hayata geçirdiği  “Yediği Önünde, Yemediği Yarında” projesinde balıkların hasadına başlandı. Alternatif yem modeliyle Türkiye’de bir ilk olan proje kapsamında, 2022 yılı sonuna kadar 400 ton çipura ve levrek yetiştiriciliği gerçekleştirilecek ve yaklaşık 500 ton deniz balığı kurtarılacak.  
Hemen İnceleyin

BASIN BÜLTENLERİ - ocak

1. Metro Türkiye’ye Hayvan Refahı Alanında 3 Önemli Ödül Birden

30 yılı aşkın süredir benimsediği sorumlu iş modeli kapsamında gıda güvenliği alanında öncü işlere imza atan Metro Türkiye, birbirinden çeşitli ve kaliteli ürünleri kaynağından rafa en güvenli şekilde müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor. Müşterilerine sağlıklı, sürdürülebilir ve güvenli gıdaları, doğaya ve hayvan haklarına saygılı bir şekilde sunmayı ilke edinen Metro Türkiye, Türk - Alman Üniversitesi’nin hayvan hakları standartlarını yükseltmek için gerçekleştirdiği Hayvan Refahı Ödülleri kapsamında “İyi Yumurta”, “İyi Besicilik” ve “İyi Balık” kategorilerinde 3 ödüle birden layık görüldü.
Hemen İnceleyin

2. Metro Türkiye’nin ‘Tabağında Ne Var?’ Hareketine ‘Pandemi Dönemi En İyi Sürdürülebilirlik Projesi’ Ödülü

Gıda güvenliğini sağlama amacıyla izlenebilirlik konusunda gerçekleştirdiği ilklerle sektörde öncü işlere imza atan Metro Türkiye, et, balık ve baldan sonra tüm meyve sebze ürünlerini de izlenebilirlik kapsamına dahil ederek ürünlerin tarladan sofraya olan yolculuğunu paylaşmak üzere başlattığı “Tabağında Ne Var?” projesi ile, Mutfak Dostları Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri’nde "Pandemi Dönemi En İyi Sürdürülebilirlik Projesi" ödülüne layık görüldü.
Hemen İnceleyin

3. Metro Türkiye, 5. kez “En İyi İşveren” Olarak Ödüllendirildi    

Metro Türkiye, geliştirdiği insan kaynakları politikalarındaki başarılı stratejileri ve yenilikçi uygulamalarıyla Top Employers Institute tarafından 5. kez “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü.
Hemen İnceleyin

4. “Modern Türk Mutfağı Üniversiteliler Arası Yemek Yarışması”, Metro Türkiye Sponsorluğunda Gerçekleşiyor

30 yılı aşkın süredir Türk mutfağına sahip çıkma ve gelecek nesillere aktarma amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği tarafından bu yıl 18-21 Ocak 2022 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuarı’nda gerçekleştirilecek aşçılık yarışmaları kapsamında “Modern Türk Mutfağı Üniversiteliler Arası Yemek Yarışması”nın sponsoru oldu.
Hemen İnceleyin

5. HORECA Sektöründe Gıda İsrafıyla Mücadele Sektörel Eğitimlerle Devam Ediyor

Metro Türkiye, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle HORECA (otel, restoran, kafe) sektörünün gıda israfına karşı mücadelesine katkıda bulunmak için, “Otel, Restoran ve Diğer Toplu Tüketim Yerlerinde Gıda İsrafı İle Mücadele Kılavuzu” isimli rehberini baz alarak sektörel eğitimlere başladığını duyurdu.
Hemen İnceleyin