Sürdürülebilirlik yaklaşımımız

Türkiye’deki ilk mağazamızı 1990 yılında Güneşli’de açtık. Metro Market olarak, Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci olma unvanını aldığımız o günden bu yana tam 32 yıl geçti. Metro Türkiye’de insanı odağımızda tutarak çevreye saygılı işler yapıyor, bizi biz yapan yerel değerleri koruyarak anlamlı izler bırakmak için çalışıyoruz. Türkiye’de 21 şehirde 37 mağazamız ve 4.000’e yakın çalışma arkadaşımızla 2 milyon sevenimize hizmet veriyoruz. Her zaman sektördeki etki alanımızın büyüklüğü ve dönüştürücü gücümüzün farkındalığıyla hareket ediyoruz. Çevreye ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle ve yerele yatırım yapma anlayışıyla sahip olduğumuz değerleri korumak, fırsat eşitliği sağlamak ve perakende sektöründe öncü olmak için çalışıyoruz.

Metro Türkiye olarak hem profesyonel iş ortaklarımıza hem de misafirlerimize kaliteli, güvenilir, sürdürülebilir ve çok çeşitli ürünler sunmanın, bu ürünlerin izlenebilirliğini sağlamanın ve yerel lezzetleri korumanın sorumluluğunu yerine getiriyoruz. Herkes için sağlıklı beslenme anlayışımız çerçevesinde sağlıklı, organik ve vegan ürün çeşitliliğimizi sürekli artırıyoruz. Tedarik zincirimizde insan haklarına saygı göstermeyi taahhüt ediyoruz.

Sorumlu bir gıda perakendecisi olarak, işimizin devamlılığının doğal kaynakların sürdürülebilirliğine bağlı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle tüm süreçlerimizde sürdürülebilir ve sorumlu kaynak kullanımını destekliyor, değer zincirimizde bu alanda olumlu etki yaratmak için çalışıyoruz. Kooperatiflerden tedarikçilere, üreticilerden şeflere kadar uzanan değer zincirimizde tüm paydaşlarımıza sürdürülebilir çözümler sunmak için işin mutfağındayız.

En değerli sermayemiz ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte, tüm değer zincirine yayılan sürdürülebilir çözümler için işin mutfağındayız. Türk mutfağına sahip çıkma yolculuğumuz, çalışma arkadaşlarımızın katkılarıyla güçleniyor ve zenginleşiyor. Çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerini desteklemek ve geliştirmek, kapsayıcı bir kurum kültürü inşa etmek ve kadının güçlenmesine katkı sağlamak için çalışıyoruz.

Sürdürülebilir operasyonlar için çevresel etkilerimizi bütüncül bir yaklaşımla yönetiyoruz. Operasyonlarımızda ve tedarik zincirinde etkilerimizi azaltma hedefiyle, doğal kaynakların sorumlu bir şekilde kullanımını sağlayan, enerji tüketimi, sera gazı emisyonları ve atık oluşumunu azaltan, mevzuat gerekliliklerinin ötesine geçen ve sektöre liderlik eden uygulamaları hayata geçiriyoruz.