Küçük İşletmem İçin

Metro Türkiye olarak Türk mutfağına sahip çıkarak, Türk mutfak kültürünün gerçek potansiyelini ortaya çıkarmayı istiyoruz ve Türk şeflerinin gelişimine katkıda bulunarak dünyada hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

Bu doğrultuda, pandemi döneminde yeme içme sektöründe yer alan küçük işletmelerin yanında olmak adına #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN destek projesini başlattık ve bu sektörde hizmet veren tüm iş ortaklarımızın da dahil olabilmesi için www.kucukisletmemicin.com adlı platformumuzu oluşturduk. Tasarladığımız bu sürdürülebilir platform ile işletmelerin farklı ihtiyaçlarına destek olmaya devam etmeyi hedefliyoruz.

Pandemi başlangıcı ile Nisan 2020’de başlattığımız destek projemize yeme-içme sektöründeki küçük işletmelerin ihtiyaçları olduğu her anda yanlarında olmak üzere devam ediyoruz. İzmir depreminden etkilenen İzmirli yeme-içme sektöründeki küçük işletmeleri, ikinci dalga pandemi ile birlikte kapanma sürecinde de yalnız bırakmıyor, #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN destek olmanın tam zamanı diyoruz.

Projelerimiz

Küçük işletmem için Projelerimiz

İZMİR DEPREMİ DESTEK PROJESİ

Metro Türkiye olarak küçük işletmeleri pandemi sürecindeki zor günlerinde desteklediğimiz #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN hareketine, bu kez İzmir’de depremden zarar gören küçük işletmelerin yanında olmak için Türkiye Lokantacılar ve Pastaneciler Federasyonu iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz hasar tespit çalışmalarının ışığında devam ettik.

İzmir’deki küçük işletmelerin içinde bulundukları zor durum ile ilgili sektörde farkındalık yaratmak ve kapılarını müşterilerine tekrar açabilmeleri için ihtiyaçları olan ürünleri sağlamak üzere 2.000 TL değerindeki hediye çeki uygulamasını hayata geçirdik.


Detayları İncele

PANDEMİ DÖNEMİ DESTEK PROJESİ

Pandemi sürecinden etkilenen yeme-içme sektöründeki küçük işletmelere can suyu olmak üzere Nisan 2020’de başlattığımız “Küçük İşletmem İçin” projesine 5.000’e yakın işletme başvurdu ve proje ile toplam 1.500 işletmeye 8 milyon TL değerinde ürün ve servis desteği sağlandı.

Metro Türkiye, Gıda Kurtarma Derneği ve Dude Table iş birliğinde, Coca-Cola’nın ana partnerliği ve Unilever Food Solutions, Pepsico, P&G, Barilla, Orkide Yağ, Altınmarka, Reis Gıda, Dimes Türkiye, Upfield, Bursa Pazarı, Hekimoğlu Un, Dardanel ve Mikro Yazılım’ın destekleriyle hayata geçirilen proje kapsamında toplam 55 farklı şehirdeki, 1.500 işletmeye destek paketleri teslim edildi.


Detayları İncele