Satış Otomasyon Çözümleri (POS)

Çağın gerektirdiği dijital dönüşüm hareketi tüm sektörlerde olduğu gibi HORECA sektöründe de kendini gösterdi. Her bir verinin müşteri yönetiminde kritik öneme sahip olduğu, veri odaklı ve entegre satış uygulamalarının anbean arttığı günümüzde Satış Otomasyon Çözümleri (POS) işletmelerin en önemli yardımcısı oldu.

İşletmeler için pos çözümü

Pek çok işletme POS hizmetini sadece nakit akışı ve satış rakamlarını görmek için kullanırken, işletmenizde yer alan cihaz üzerinden bundan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. POS ile birlikte işletmenizde aşağıdaki konuları yönetebilirsiniz:

• Hangi üründen ne kadar satıldığı
• Hangi masanın daha çok müşteri aldığı
• Hangi garsonun daha çok satış yaptığı
• Kolay masa takibi
• Çağrı yönetimi
• Doğru sipariş yönetimi
• Kayıp ve kaçak kontrolü
• Stok maliyet hesabı
• Üretim yönetimi
• Zincir mağaza yönetimi
• Entegrasyon hizmetleri

Tüm bunların yönetimini tek bir sistem üzerinden sağlayabilirsiniz. Bu sayede sadece işletmenizin satış rakamlarını takip etmez, aynı zamanda işleyişi hakkında doğru bilgilere ulaşmış olursunuz.

POS Çözümü
POS çözümlerimizle farklı satış kanallarından gelen müşteri siparişlerini tek bir havuzda işleterek takip edebilirsiniz. Daha sonra bu bilgileri stok ve reçete maliyetlerinizi yönettiğiniz POS modülleri ile entegre biçimde kullanabilirsiniz.
Üstelik tüm bu bilgileri günlük, aylık ve yıllık raporlara dönüştürmeniz de mümkün. Böylece detaylı satış listenize ulaşır, tercih edilen ürünlerinizi ve kâr marjlarınızı öğrenir, menünüzü bu doğrultuda tasarlayabilirsiniz.
Bir yandan da donanım ürünleri sayesinde mutfağınızdaki kağıt tüketimini azaltarak atıksız mutfağa bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Ayrıca kaybolma sorunu olmadan siparişlerinizi takip edebilir, mutfak yönetiminizi çok daha kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Raporlama ve analiz ürünleriyle detaylı incelemeler yaparak performans yönetiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Dahası, birçok konuda işletmenizin geleceğini görerek yatırımlarınızı doğru şekilde yapabilir, verimliliğinizi her daim yüksek tutabilirsiniz. Raporlamalara ek olarak, POS çözümlerinin yemek sipariş sistemleriyle entegre olma imkanının bulunması işletmeniz için kritik bir öneme sahip. Sipariş yönetimini hem işletmenizde hem de online siparişlerin yönetimi için POS çözümünüzde değerlendirebilirsiniz.
Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) donanım ürünleriyle hem kasanızı hem de POS’unuzu birleştirerek satış rakamlarınızı anlık görebilir, birden fazla POS kullanmanın yaratabileceği karışıklığı engelleyerek müşterilerinizin işletmenizden daha memnun ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Bununla da yetinmeyip satışlarınızı ve faturalarınızı tek bir POS’tan izleme imkanı elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra muhasebe işlemlerinizdeki karışıklıktan kurtulur, en hızlı ve doğru şekilde vergi mahsuplaşmanızı yapabilirsiniz.

30 yıldır işin mutfağında yer alan Metro Türkiye olarak, profesyonel müşterilerimize Satış Otomasyon Çözümü (POS) sunabilmek için sektörünün önde gelen firmalarıyla işbirlikleri başlatıyoruz. POS hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz sunduğumuz işletmenize özel ihtiyaç analizi danışmanlığından yararlanmak için formu doldurabilirsiniz.
POS hizmetimiz için formu doldurun