DEPOZİTO TOPLAMA PROJESİ

Metro Türkiye olarak sürdürülebilirliği iş yapış biçimimiz olarak görüyor, Depozito Toplama Projesi ile sektöre yön verecek bir çalışmayı daha hayata geçiriyoruz. İlk etapta Kozyatağı mağazamızda başlattığımız ve Türkiye’de hem makineyle hem de manuel olarak depozito toplayan ilk perakende markası olduğumuz bu proje ile tüm misafirlerimizi geri dönüşüme teşvik etmeyi hedefliyoruz.

HEM MANUEL HEM DE MAKİNE İLE DEPOZİTO TOPLAMA

30 yılı aşkın süredir sürdürülebilirliği tüm işlerinin merkezine koyan ve bu alanda öncü projeler geliştiren Metro Türkiye olarak, geri dönüşüm ve atık azaltma alanında yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Kozyatağı mağazamızdaki Depozito Toplama Projesi ile Türkiye’de bir ilk olarak hem makine ile hem de manuel olarak depozito toplamaya ve şişelerin geri dönüşümünü sağlamaya başladık.

Cam, Alüminyum ve Pet Şişelerin Geri Dönüşümünü Hedefliyoruz

0,20 – 2,5 lt boyutlarındaki cam, alüminyum ve pet şişelerin manuel ve makine yolu ile toplandığı bu projeyle ilk etapta bir yıl içerisinde Kozyatağı mağazamızdan satın alınan ambalajlı ürünlerin %35’inin geri dönüşüme kazandırılmasını hedefliyoruz. Bu proje ile ambalaj atıklarının doğaya kazandırılmasının yanı sıra toplumdaki geri dönüşüm bilincinin artmasını da amaçlıyoruz.
Her 10 Şişe için 2 TL Değerinde Kupon

Depozito Toplama Projesi ile kısa bir süre sonra Türkiye Çevre Ajansı tarafından yürürlüğe girecek olan Depozito Yönetim Sistemi’nin ön hazırlığını yapmış olurken sektördeki diğer markalara da örnek olmuş oluyoruz. Aynı zamanda bu proje kapsamında haziran ayına dek geçerli olan ve misafirlerimizin geri dönüşüme gönderdiği her 10 şişe için 2 TL değerinde kupon kazanacağı bir kampanyayı da başlatıyoruz.

Türkiye'de Bir İlk Olarak 60 m2 Manuel Depozito Toplama Alanı

Projemizi hayata geçirdiğimiz Kozyatağı mağazamızda inşa ettiğimiz 60 m2’lik depolama alanıyla hem misafirlerimize hem de iş ortaklarımız olan yeme içme sektöründeki işletmelere tek seferde çok daha fazla depozito şişeyi geri dönüşüm için getirebilecekleri bir alan sunuyoruz. 

 

 

depozito teslim alanı
Manuel Toplama
 Nasıl Kullanırım? 
İncele
depozito teslim alanı
otomatik Makine 
 Nasıl Kullanırım?
İncele