sorumlu çözüm ortağı

Metro Türkiye’nin ana müşteri segmentini oluşturan ve Türkiye’de irili ufaklı 100 bin işletme ve doğrudan 2 milyon çalışan ile faaliyet gösteren yeme-içme sektörü, ülkemizin önemli istihdam sağlayan sektörlerinin arasında yer alıyor. METRO Türkiye’de bizler, HoReCa müşterilerimizi destekleyen uygulamalara imza atıyor, müşterilerimizle birlikte büyüyoruz. Horeca müşterilerimizin işinin sürdürülebilirliği ve başarısını devamlılığı için sürdürülebilirlik alanında onların çözüm ortağı olmayı amaçlıyoruz. Geliştirdiğimiz dijital veYenilikçi çözümler ile Horeca’nın dijitalleşen dünyanın beklentilerine yanıtverebilmesini sağlıyor, işlerine değer katıyoruz. Horeca müşterilerimizin ziyaretçilerinin beklentilerine en iyi şekilde cevap verebilmelerini sağlıyoruz.  

HoReCa için Sürdürülebilir Çözümler

HoReCa’nın güçlendirilmesine yönelik geliştirdiğimiz dijital çözümler ve yenilikçi platformlarla müşterilerimizin işine katma değer sağlıyoruz.  

Sürdürülebilirlik Web Platformu

Gastronometro web sitemizde sürdürülebilirlik konusu özelinde hazırlanmış içerikler bulunuyor. Bu platformda Horeca müşterilerimize sürdürülebilirlik dönüşümlerinde destek olmak ve ilham vermek amacıyla Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, sürdürülebilirlik trendleri, sürdürülebilir ürün ve hizmet çözümlerimiz, sürdürülebilir restoran ilkeleri ve uygulamalarına yer veriyoruz.
İçeriğe Hemen Ulaşın

Hospitality Digital 

METRO AG tarafından 2015 yılında ağırlama endüstrisinin dijitalleşmesine katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. HOSPITALITY.digital alanında uzman uluslararası bir ekiple restoran, yiyecek-içecek tedarikçileri ve perakende satış şirketleri için dijital çözümler üretiyor. HOSPITALITY.digital aynı zamanda METRO Accelerator programlarıyla hayata geçirilen girişimlerin yarattığı çözümleri de kullanıyor. Bu dijital çözümler, HOSPITALITY.digital satış kanalları ve METRO  ülkelerinin satış kanalları aracılığıyla küçük ve orta ölçekli restoran, otel ve yiyecek-içecek işletmelerine ulaşıyor. 2021 yılında, yerel iş ortaklığı ve iş birlikleri ile Dijital Menu ve POS çözümleri, HD çözüm portföyüne dahil edildi. Atık yönetimi alanında Fazla Gıda ile istihdam alanında Catch-Jobs ile iş birlikleri yapıldı.
Detayları İncele

Sürdürülebilir Ürünler Kataloğu

Müşterilerimizin sürdürülebilirlik konusundaki farkındalıklarını artırmak ve kendi Sürdürülebilirlik çalışmalarımız hakkında bilgi sağlamak amacıyla 2021 yılında Sürdürülebilirlik Kataloğu hazırladık. Kataloğu her yıl düzenli olarak güncel ürün ve hizmet çözümlerini içerecek şekilde hazırlamaya devam edeceğiz.

Sürdürülebilir Restoranlar

Tüketicilerin çevresel ve toplumsal sorunlara yönelik hassasiyeti ve farkındalığı giderek artıyor. Özellikle genç müşteriler, tabaklarındaki yiyeceğin nereden geldiğini merak ediyor. Yerel ve organik ürünlere olan ilgili, bitki bazlı beslenme eğilimleri artış gösteriyor. Tüm dünyada tüketicilerin %73’ü tüketim tercihlerinde, ürün ve hizmetin çevresel etkilerinin satın alma kararlarını etkilediğini söylüyor. Bağımsız araştırmalar, dünyada tüketicilerin %28’inin sürdürülebilir olmadığı gerekçesiyle belli ürünleri almaktan vazgeçtiklerini gösteriyor, bu oran Z jenerasyonunda %48’e kadar çıkıyor Avrupalı tüketicilerin %67’si tükettikleri gıdanın %100 doğal olmasını önemsediklerini belirtiyor. Gıda işletmelerinin de değişen tüketici tercihlerine uyum sağlaması gerekiyor.

Metro olarak, sürdürülebilir gastronominin uzun vadede sürekli dönüşen ve gelişen işler yapmakla mümkün olduğuna inanıyoruz. Daha sorumlu restoranlar için, sürdürülebilir çözümlerin ortağı olarak işin mutfağındayız ve HoReCa müşterilerimizi destekliyoruz.

“Sürdürülebilir Restoran” konsepti, sürdürülebilir gastronomiyi teşvik eden faydalı bir rehber. Amacımız profesyonel müşterilerimizin hizmet verdikleri topluluk ve çevre üzerinde olumlu etkiler yaratan karlı işletmeler yürütmelerine yardımcı olmak. Sürdürülebilir Restoran konsepti, su ve enerji verimliliği, sorumlu kaynak kullanımı, plastik ve ambalaj atıkları, gıda atıkları, sürdürülebilir menü, sosyal konular ve güvenli gıda konularında HoReCa müşteri için bir yol haritası sunuyor. Kılavuz, ilgili konu başlıklarında müşterilerin kendi işlerinde uygulayabilecekleri çözümleri ve tavsiyeleri kapsıyor.
Sürdürülebilir Restoran içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.