“Modern Türk Mutfağı Üniversiteliler Arası Yemek Yarışması”, Metro Türkiye sponsorluğunda gerçekleşiyor

30 yılı aşkın süredir Türk mutfağına sahip çıkma ve gelecek nesillere aktarma amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği tarafından bu yıl 18-21 Ocak 2022 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuarı’nda gerçekleştirilecek aşçılık yarışmaları kapsamında “Modern Türk Mutfağı Üniversiteliler Arası Yemek Yarışması”nın sponsoru oldu.

Basın Bültenimiz
18 Ocak 2022 – Türk mutfak kültürünü ve değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve Türk mutfağının şefleriyle birlikte dünyada hak ettiği yere gelmesi için çalışmalar yürüten Metro Türkiye, Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği ev sahipliğinde Antalya ANFAŞ Fuarı’nda gerçekleştirilecek aşçılık yarışmaları kapsamında düzenlenecek Modern Türk Mutfağı Üniversiteliler Arası Yemek Yarışması’nın sponsoru oldu.

Yarışmacılar, Metro Türkiye raflarında yer alan  Coğrafi İşaretli  ve yerel ürünler ile yarışacaklar

Yarışma kapsamında 3’er üniversite öğrencisinden oluşturulan katılımcı gruplardan, kapalı kutularda bulunan Coğrafi İşaretli ve yerel Metro Türkiye ürünleri ile yemekler hazırlamaları bekleniyor. Katılım koşulları arasında katılımcıların en az birinin kadın olması şartınuın da bulunduğu yarışma kapsamında; birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise bin TL para ödülü takdim edilecek. Metro Türkiye’nin de jürisinde yer alacağı yarışmada görsel lezzet, saha temizliği gibi farklı seçim kriterleri bulunuyor.

Birbirinden değerli etkinlik ve yarışmalar 4 gün boyunca konukları bekliyor

Türk mutfağı yemek kültürünü tanıtıcı ve zenginleştirici çalışmalar yapmak için düzenlenecek olan Antalya ANFAŞ fuarı kapsamında 4 gün boyunca aşçılık yarışmalarına ek olarak görsel mutfak şovları, tadım deneyimleri de gerçekleşecek. Düzenlenen etkinliklerle  sektör temsilcileri, genç profesyoneller ve gastronomi tutkunları bir araya gelecek.