sürdürülebilirlik

Türkiye’deki ilk mağazamızı 1990 yılında Güneşli’de açtık. Metro Market olarak, Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci olma unvanını aldığımız o günden bu yana, tam 32 yıl geçti. Metro Türkiye’de insanı odağımızda tutarak çevreye saygılı işler yapıyor, bizi biz yapan yerel değerleri koruyarak anlamlı izler bırakmak için çalışıyoruz. Türkiye’de 21 şehirde 37 mağazamız ve 4.000’e yakın çalışma arkadaşımızla 2 milyon sevenimize hizmet veriyoruz. Her zaman sektördeki etki alanımızın büyüklüğü ve dönüştürücü gücümüzün farkındalığıyla hareket ediyoruz. Çevreye ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle ve yerele yatırım yapma anlayışıyla; sahip olduğumuz değerleri korumak, fırsat eşitliği sağlamak ve perakende sektöründe öncü olmak için çalışıyoruz.

etki raporu

Her yıl düzenli olarak yayımladığımız ve sürdürülebilirlik stratejilerimize, bu alanda gerçekleştirdiğimiz projelere ve bu projelerin detaylarına yer verdiğimiz Etki Raporumuzun altıncısını bu yıl da sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
 
Sorumlu ve şeffaf perakendecilik anlayışıyla sürdürülebilirlik çalışmalarımızın tüm etkilerini yansıttığımız bu rapor, sürdürülebilirlik performansımızı değerlendirmemizin yanı sıra “Yarının Yanında, İşin Mutfağında” mottosuyla çıktığımız bu yolculukta bize yol gösteriyor.
 
Raporda Metro Türkiye olarak sürdürülebilirlik stratejilerimiz; toplum, çevresel etki, tedarik zinciri, kurumsal müşteriler ve çalışanlar özelinde ayrı ayrı inceleniyor. Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative) tarafından yayımlanan GRI Standartlarının “Temel” seçeneği baz alınarak hazırlanan raporda gelecek hedeflerimiz yer alıyor.
Etki Raporu 2021
etki raporu 2021
YARININ YANINDA, İŞİN MUTFAĞINDA METRO TÜRKİYE VAR.
Bu yıl altıncısını hazırladığımız ve sürdürülebilirlik yolculuğumuzun tüm detaylarını bulabileceğiniz Etki Raporumuz yayımlandı.
Hemen İnceleyin
Geçmişte Sürdürülebilirlik Raporları

ETKİ raporu 2020

Hemen İnceleyin

sürdürülebilirlik raporu 2018-19

Hemen İnceleyin

sürdürülebilirlik raporu 2017

Hemen İnceleyin

sürdürülebilirlik raporu 2016

Hemen İnceleyin
Sürdürülebilir Restoran Kılavuzu
Sürdürülebilir Restoran Kılavuzu
Sürdürülebilir restoran olma yolculuğunuzda yanınızdayız. 
Metro Türkiye olarak sürdürülebilir bir restoran yaratmak isteyen misafirlerimiz için işin mutfağındayız.
Hemen İnceleyin