Pandemi Dönemi Destek Projesi

Metro Türkiye olarak Gıda Kurtarma Derneği ve Dude Table iş birliğinde, Coca-Cola’nın ana partnerliği ve Unilever Food Solutions, Pepsico, P&G, Barilla, Orkide Yağ, Altınmarka, Reis Gıda, Dimes Türkiye, Upfield, Bursa Pazarı, Hekimoğlu Un, Dardanel ve Mikro Yazılım’ın destekleriyle Nisan ayında pandemi döneminde zor günler geçiren küçük işletmelere destek olma amacıyla #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN hareketini başlattık. 

Bu projeyle, pandemiden en çok etkilenen yiyecek-içecek sektöründeki küçük işletmelere destek olmak üzere kamuoyunda bir farkındalık yaratmayı ve kapılarını müşterilerine tekrar açtıkları gün, ihtiyaçları olan ürün ve çözüm desteğini onlara sağlamayı hedefledik.Pandemi sürecinde destek arayan küçük işletmeler ile destek vermek isteyen kurumsal firmaların buluştuğu www.kucukisletmemicin.com platformunu oluşturduk. Yeni normalde kapılarını açan küçük işletmeler, onlar için can suyu olacak temel gıda, yağ, deterjan ve içecek gibi ürün veya hizmet ihtiyaçlarını bu platformdan talep edebildiler.

1.500 İşletmeye Ürün ve Hizmet Desteği

Bir iyilik hareketine dönüşen “Küçük İşletmem İçin” projesi Türkiye’nin dört bir yanından başvuran işletmelere 5 bin TL değerinde, ürün ve hizmet desteği sağlayarak bölge ekonomisine katkı sağladı.

Proje kapsamında, işletmelere ürün ve servis olmak üzere iki ayrı seçenek sunuldu. Servis kategorisinde 2 markanın 6 farklı hizmeti, ürün kategorisinde ise 22 firmanın 122 farklı ürünü ile destek verdiği bu projede, en çok talep edilenler ise temel gıda malzemeleri, içecekler ve deterjan olarak belirlendi.

Başta İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden başvuru yapıldı. 4.500’e yakın talepten başvuru şartlarını karşılayan 55 farklı şehirdeki 1.500 işletmeye destek sağlandı.