METRO AKADEMİ

Metro Akademi

SÜREKLİ ÖĞRENMEYE İNANANLARA! 

VİZYONUMUZ

“ÖĞRENME HER YERDE, İSTEDİĞİN ZAMAN!” vizyonumuz ile gelişimi destekliyoruz.
METRO Türkiye Akademi olarak çalışanlarımızın becerilerini geliştirmeyi ve yeteneklerini çok çeşitli eğitim-gelişim programları ile desteklemeyi kariyerlerinin her aşamasında en büyük önceliğimiz olarak görüyoruz.

Bunun yanı sıra üreticilerimizle, misafirlerimizle ve topluma yönelik geniş bir yelpazede farklı öğrenme programlarıyla da bu gelişimi desteklemeye devam ediyoruz. 

AMACIMIZ

  • METRO Türkiye’nin stratejik hedeflerine ulaşmasını desteklemek.
  • Organizasyon kültürünün değişimini kolaylaştırmak.
  • Çalışma arkadaşlarımızın davranışlarını şekillendirmek.
Metro Akademi

ÖĞRENME STRATEJİSİ MODELİMİZ 

Akademimizde “Stratejik Gelişim” altında misafirlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için ürün geliştirme ve dijital yetenek gelişimine odaklanıyoruz.

Bunun yanı sıra sürekli mükemmelliği sağlamak için “Teknik ve Mesleki Gelişim” eğitimlerimizle hem mağaza hem de genel merkez çalışanlarımızın beceri ve yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

“Kültürel Gelişim” programlarımızla Metro’lu olmanın heyecanı ve tutkusunu aşılıyoruz.

Öte yandan çalışma arkadaşlarımızın ilgi alanlarının, iyi birer lider olmaları için büyük bir öneme sahip olduğunun farkındalığı ile kişiye özel “Bireysel Gelişim Planları” üzerine çalışıyoruz.

Mağazada Çalışan Arkadaşlarımızın Gelişimi

Perakendede çalışmayı ve misafirlerimizle iletişim halinde olmayı seven herkesin, misafirlerimizin ihtiyaçlarını etkin şekilde karşılarken, bütün potansiyelini açığa çıkarmak için bir perakende mağazasını yönetmeyi öğrenmesine destek olmayı hedefliyoruz. 

Genel Merkezde Çalışan Arkadaşlarımızın Gelişimi

Çalışma arkadaşlarımızın kariyerlerinde ilerlemelerini desteklemek amacıyla onların becerilerini geliştirmeyi ve iyileştirmeyi en öncelikli gelişim hedefimiz olarak görüyoruz.

Kurumsal Eğitim Merkezi (House of Learning)

Almanya’da bulunan global genel merkezimizde kurulmuş olan Metro House of Learning / Kurumsal Eğitim Merkezi sayesinde çok geniş kapsamlı bir eğitim portföyü sunuyoruz. Kurum içerisinden ve dışından eğitmenlerimizden oluşan kadromuzla profesyonelleri ve liderleri geliştirmek, uygulamalarımızın ve standartlarımızın bütün mağazalarımızda ve ülkeler genelinde sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Potansiyeli yüksek ekiplerimizin uluslararası yeterlilik ve gelişim programımıza katılmasını destekliyoruz. Farklı seviyelerden tüm ekip arkadaşlarımızın yenilikçi fikirlerine ve bilgisine değer veriyor; uluslararası bilgi birikimimizi yansıttığımız eğitimlerimizle ekip arkadaşlarımızın uzmanlıklarını ve becerilerini maksimum seviyeye çıkarmalarına destek oluyoruz. Siz de farklı disiplinlerin etkili bir harmonisi olan eğitim fırsatlarımızı inceleyebilirsiniz:
peoplecenter

Zaman ve lokasyondan bağımsız, bireysel çalışma için e-eğitim.

Oyunlaştırma unsurları olan videolar ve öğrenme etkinlikleri.

responsive

Video öğrenme, makaleler, tartışma grupları, bilgi yarışmaları ve webinar’ları barındıran öğrenme çözümleri.

group

Kişinin kendisinin başlattığı sosyal öğrenme.

Yeni davranışları ve becerileri deneyimleme, tartışma, yansıtma ve test etmede geniş kapsamlı fırsatlar sunan atölye çalışmaları.

Biz, ilham veren iç ve dış içeriklerin bulunduğu dijital Açık Öğrenme Platformlarına erişim sağlayarak, her çalışma arkadaşımızın kendisinin başlattığı öğrenme girişimine zemin hazırlıyoruz!

Bu sistem Dijital Metro cihazıyla 7/24 ulaşılabilir içerikler, videolar, e-öğrenim ve çok büyük çevrimiçi eğitimleri kapsamaktadır.
Metro çalışanları, kendilerine özel sosyal medya platformundaki eğitim topluluğuna katılarak farklı lokasyonlardaki çalışma arkadaşlarıyla uygulamalarını paylaşabiliyorlar.