metro usulü balıkçılık

ALDIĞINIZ BALIKLA İLGİLİ HER SORUYA CEVABIMIZ HAZIR!

Balık sezonu açıldı; zengin çeşitleriyle taptaze balıklar Metro balık tezgahlarında yerini aldı.

Bu sezonda da sofralarınızı donatacak balıkların ağdan tabağa tüm yolculuğuna Metro Usulü bir özen gösterirken, aynı dikkati denizlerimiz ve doğamız için de sağlıyoruz. Peki ne yapıyoruz?

Öncelikle balığı, kaynağından alıyoruz. Türkiye’nin her yerinde tekneler ve kooperatiflerle iş birliği yapıyor; balıkları özenle kendimiz seçiyoruz. Balığın bize gelmesini beklemeden, biz taze balığa gidiyoruz.

Aldığımız taze balıkları, soğuk zinciri hiçbir adımda bozmadan balık platformumuza getiriyor ve tam 161 parametrede kalite adımından geçiriyoruz. Balıklarımızı av ve boy yasağına uygunluk, sıcaklık, raf ömrü, tazelik gibi kalite adımlarından geçiriyoruz. Ayrıca solungaç, göz, doku, pul, karın, koku, renk, parazit varlığı, ambalaj koşulları, buzlama, alerjen ayrımı, yasal belge kontrolü gibi daha pek çok kalite kontrol adımını, uzman su ürünleri mühendisi tarafından titizlikle tamamlıyoruz. Platformdaki kalite kontrol süreçlerimizden sonra kontrol adımlarımız mağazalarımızda da devam ediyor. 
Altyapı, temizlik, yasal gereklilikler ve gıda güvenliği uygulamaları başlıklarında mal kabulde ürün sıcaklık ve tazelik kontrollerinden, reyon temizlik ve sergileme kurallarına uygunluğa, ürünlerin etiketlenmesinden, balık iç temizleme operasyonlarına, müşteri geribildirimlerinin yönetimine kadar birçok aşamada incelemeler yapıyoruz. Böylece güvenilir, taze ve kaliteli deniz balıklarımızı Türkiye’deki her mağazamıza ulaştırıyoruz. Siz denize uzak olsanız bile, taze balığa yakın olun istiyoruz.

Balığınızın nereden geldiğini, ne zaman tutulduğunu ve hangi aşamalardan geçtiğini siz de bilin; içiniz rahat etsin istiyoruz. Reyonlarımızda yer alan QR’lar ile İzlenebilirlik sistemi üzerinden bu adımları sizinle şeffaflıkla paylaşıyoruz.

Taze balıkları size ulaştırırken gelecekte de menülerde ve sofralarda balık olmasının hedefliyor ve sürdürülebilir balıkçılığı benimsiyoruz. Balığa da denizlerimize de büyük bir dikkat ve özveriyle yaklaşıyoruz. Tüm balık çeşitleri için av ve boy yasaklarına dikkat ediyor; kimi balık türleri için ise bu sınırın da ötesinde, Metro Usulü kurallar belirleyerek türün sürdürülebilirliği için çalışıyoruz. Örneğin; yasal sınırı 18 cm olan lüferi, 24 cm’den itibaren avlayarak bugünün balığını bu sezon da yarına bırakıyoruz.

Lüferden palamuta, istavritten barbuna, hamsiden çipuraya 100’den fazla taze balık çeşidi ve deniz ürününü reyonlarımızda size sunuyor; onlarla harikalar yaratmayı size bırakıyoruz.

İşte biz tüm bu özen  dolu yolculuğa, Metro Usulü balıkçılık diyoruz.