Metro Kart

Başvur

Küçük İşletmem İçin

#KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN NEDİR? 

Metro Türkiye liderliğinde, Coca-Cola Türkiye ana partnerliğinde, Unilever Food Solutions, PepsiCo Türkiye, P&G Türkiye, Barilla Türkiye, Orkide Yağları, Peros Temizlik, Bursa Pazarı, Altınmarka Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, Reis Gıda, Dimes Türkiye, Upfield Professional Türkiye, Hekimoğlu Un, Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. ve Mikro Yazılım iş ortaklarının desteğiyle; yeme içme sektöründe olan, hepimizi lezzetleri ile besleyen ve içinde bulunduğumuz bu zor dönemde ayakta kalma mücadelesi veren küçük işletmelere destek hareketidir.


#KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN PROJE AMACI NEDİR?


Dünya çapında görülen COVID-19 ile sürdürülen mücadele sürecinde en çok etkilenen sektörlerden biri yeme-içme sektörü olmuştur. “Küçük İşletme” olarak adlandırdığımız köşe başımızdaki pastane, ekmeklerimizi aldığımız fırın, mahalledeki köftecimiz, balıkçımız, yufka ve mantı aldığımız mahallenin en eski esnafı, ayda en az bir kere gittiğimiz muhit dönercisi bu süreçten oldukça etkilenmektedir. Bu konuda çeşitli destek politikaları oluşsa da özel sektöre de önemli bir sorumluluk düşmektedir.

Küçük işletmelerin şu anda bulundukları zor durum ile ilgili kamuoyunda bir farkındalık yaratmak ve kapılarını müşterilerine tekrar açtıkları gün, ihtiyaçları olan ürün ve çözüm desteğini sağlamak amacıyla www.kucukisletmemicin.com platformu kurulmuştur.

Önümüzdeki dönemde açılacak olan, destek almak için başvurup, kriterlere uyan küçük işletmeler, onlar için can suyu olacak ürün ve ihtiyaçlarını bu platformdan temin edebilecektir.

Metro Türkiye olarak 500 küçük işletmeye ürün bağışı yaparak ilk adımı attığımız ve şimdiden 1.000’in üzerinde işletmeye ulaşılan projenin devamında destekçi firmaların katılımı ile 5.000 küçük işletmeye ürün ve hizmet desteği sağlanması hedefleniyor.