Metro Kart

Başvur

Metro Kredili Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru değerlendirilmesi yapıldıktan sonra gerekli belgeler nelerdir?

Kimlik fotokopileri (firma ortakları dâhil).Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi.Faaliyet belgelerinin fotokopisi.Vergi levhası fotokopisi.Bilanço ve gelir tablosu fotokopisi (son yıla ait).İmza sirküleri fotokopisi.Faaliyet gösterilen iş yerinin tapusu ya da kira kontrat fotokopisi.Ek kart çıkartılacak satın alma yetkililerinin isimlerini belirten Vekâletname (5 kişi ile sınırlıdır.)

Metro Kredili Kart ne zaman ve nasıl teslim edilir?

Metro Kredili Kart başvurusunda, gerekli evrak ve teminatların eksiksiz tamamlamanızdan itibaren en geç 7 iş günü içinde, başvurduğunuz mağazalarımızdan kart teslimi yapılır. Kart tesliminden sonra, Metro Kredili Kart yetkilisi tarafından kartınız kullanıma açılır.

Metro Kredili Kart limit belirlemesi nasıl yapılır?

Metro Kredili Kart limitleri finansman bölümümüz tarafından belirlenir. Limit artış talepleri, sadece kart sahibi tarafından mağazalarımıza bildirilerek yapılabilir. Her türlü limit artırım ve indirim talepleri merkezimiz tarafından değerlendirilir.Ana kart ve ek kartlar için ortak bir limit tanımlanır. Metro Kredili Kart ile kullanılabilir limit kadar alışveriş yapılabilir

Ek kart sahibi satın alma yetkililerinin değişmesi durumunda yapılması gerekenler nelerdir?

Ek kart sahibi satın alma yetkilisinin değişmesi ve/veya işten ayrılması durumunda Metro Kredili Kart yetkilisine bu bilgiyi iletmek, ana kart sahibinin sorumluluğundadır. Bu bildirimler telefon, faks veya şahsen yapılabilir.

Metro Kredili Kart avantajları

Vadeli alışveriş imkânı,Dönem borcu takip ve ödeme kolaylığı,Güvenli alışveriş,Kasada ödeme esnasında zaman kazanımı.

En fazla kaç kişiye ek Metro Kredili Kart çıkarılabilir?

Metro müşteri kaydına bağlı olan satın alma yetkililerine ek kart çıkartılabilir. Kişi sayısı 5 ile sınırlıdır.

Metro Kredili Kart nasıl kullanılır?

Metro Kredili Kart müşterilerimiz alışverişini tamamladıktan sonra kasaya gelir, Metro Kredili Kart’ını verdikten ve şifresini girdikten sonra işlem tamamlanır. Şifre girilmesi ile birlikte kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

Metro Kredili Kart’ın vadesi gelen ödemeleri hangi kanallardan öğrenilebilir?

Mağazalarımıza şahsen başvurularak,Metro Kredili Kart yetkilisine faks ile başvurularak,Ayda bir defa adresinize gönderilecek Metro Kredili Kart hesap özeti yoluyla.

Kayıp/çalıntı kart bildirimi nasıl yapılır?

Kayıp/çalıntı kart bildirimlerinizi “Kayıp/Çalıntı Kart Bildirim Formu”nu doldurarak veya yazılı beyan ederek,  ilgili mağazalarımıza faks yoluyla veya şahsen başvurarak yapabilirsiniz.