ilham ve bilgi

Metro'nun Türkiye yolculuğuna başladığımız ilk günden bu yana; misafirlerimize ve iş ortaklarımıza en yeni ve en doğru bilgiyi vermek ana hedeflerimizden biri. Sektöre dair en güncel bilgileri ve ortaklarımızın yeni yolculuklara adım atması için ilham kaynağı olacak fırsatları onlarla paylaşmayı kendimize görev ediniyoruz. Ülkemizdeki gastronomi faaliyetlerinin ve malzeme kalitesinin her daim daha iyiye gitmesi için, Metro Usulü bir incelikle hareket ediyoruz. Gastronomi dünyasına ve Türk mutfağının gelişmesine dair projeler geliştirerek durmadan çalışıyoruz. Biz buna, Metro Usulü Türk mutfağı sevgisi diyoruz.

metro gastro

Türkiye’nin ilk yemek kültürü dergisi Metro Gastro’yu okuyucularımızla buluşturmaya 100’ü aşkın sayıdır devam ediyoruz.

Metro Gastro’nun tüm sayılarında yemek kültürünün yerel, evrensel, çok katmanlı ve boyutlu yanlarını değerli akademisyenler, şefler ve kamuoyu ile birlikte ele almaya devam ediyoruz.

Gastronomi alanında yazılan eserleri değerlendiren dünyanın en saygın ödüllerinden olan Gourmand Cookbook Awards’tan 2008 yılında ikincilik ödülü kazanan dergimizi dijital ortamda ve tamamen ücretsiz olarak okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz.

Metro Gastro’nun 113. sayısını hemen keşfedin.
Hemen Keşfet

ilham veren tarifler

Gastronometro bünyesindeki şeflerin özel reçeteleri ve uzun çalışma süreçleri sonucunda hazırlanan; menülerinizi bir adım öteye taşıyacak, farklı beslenme biçimlerine uygun, misafirlerinizi memnun edecek, günümüz gastronomi trendlerine uygun tarifleri inceleyebilirsiniz.

Birbirinden güzel tarifleri hemen keşfedin.
Hemen İncele

Restoran Açmak İstiyorum: Ne Yapmam Gerekiyor?

Dünyada ve ülkemizde yeme-içme trend’lerinin sürekli değişiyor ve böylelikle yeni mekanlara, yeni oluşumlara olan talep de sürekli artıyor. Fast-food, slow-food, take away, fine-dining mekanlar, farklı beslenme tiplerine uygun menü içerikleri ve kahve zincirleri gibi birçok konsepti de beraberinde getiriyor. Siz de kendi yaratıcılığınız ve emeğinizle, oldukça geniş yelpazeye sahip bu sektörde hayallerinizdeki işletmeyle birlikte yerinizi almaya adım atmak isterseniz, ihtiyacınız olan tüm bilgiler rehberimizde!
Mali okur-yazarlık önerilerinden tabaklamaya kadar, sektörü binbir ayrı koldan ele alan bu rehberimize göz atın.

Restoran açma rehberini hemen keşfedin.
Hemen İncele